İçeriğin rss beslemesi kullanımda değil Soru - Cevap Bölümü / Kategori: eLearning

29/04/2010 - 14:40:09 cevap (17) Okunma : 63905 Bu yazıyı 3 kişi tuttu.

Üniversitelerin uzaktan eğitim programları hakkında

Arkadaşlar merhaba bazı üniversitelerin uzaktan eğitim programı olan bilg. prog. ve teknolojileri bölümüne kayıt yaptırmayı düşünüyorum aklımda sakarya üni. ve istanbul maltepe üni. uzaktan eğitim kısımları var

ama öncelikli olarak hangisini yazmam gerektiğine karar veremedim. acaba sakaryamı daha iyidir maltepe üni. konu hakkında bilgisi olan ve farklı düşünen arkadaş varsa bilgilendirlerse sevinirim.

ayrıca başka uzaktan eğitim programı önerecek faydaası ve okul hakkında bilgi verecek arkadaşlar varsada çok iyi olur.

 1 2 »  son »
adres muratkgirgin profilini göster
Murat Kgirgin 19.07.2007 20:01:12
En iyi cevap mı ?
Faydalı cevap

Uzaktan eğitim veren YÖK onaylı olarak, Ahmet Yesevi Üniversitesi var benim bildiğim,

http://www.yesevi.edu.tr/ -> üniversitenin sitesi http://www.yesevi.net/ -> uzaktan eğitim sitesi

AKDEMiK PROGRAMLAR

+işletme Grubu Programları Bölümü • işletme Lisans • işletme Yüksek Lisans (MBA) • Sağlık Kurumları işletmeciliği Yüksek Lisans

+Bilgi Teknolojileri ve Mühendislik Bölümü • Endüstri Mühendisliği Lisans • Bilgisayar Mühendisliği Lisans • Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans • Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans • Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans

+Yönetim Bilimleri Programları Bölümü • Sermaye Piyasaları ve Borsa Yüksek Lisans • Yönetim ve Organizasyon Yüksek Lisans • Eğitim Yönetimi Yüksek Lisans • Yerel Yönetimler Yüksek Lisans

+Ön Lisans Programları Bölümü • Bilgisayar Programcılığı Ön Lisans

Sanirim bir de Sakarya Üniversitesi olacak. Fakat, Sakarya Üniversitesi' nin YÖK Onaylı olup olmadığı hakkında bir fikrim yok.

kolay gelsin.

adres erdengencer profilini göster
erden gencer 19.07.2007 20:43:04
En iyi cevap mı ?
Faydalı cevap

cevap verdiğin ve ilgi gösterdiğin için teşekkür ederim. benim daha çok öğrenmek istediğim bu sakarya ve maltepe üniversiteinde uzaktan eğitim programlarına kayıtlı kimse varsa onların görüşleri yani olumlu yanları ve olumsuzlukları kayıt yaptırmaya değip değmeyeceği yök onaylı olduklarını biliyorum.

adres ozdemit profilini göster
tolga özdemir 22.07.2007 03:55:16
En iyi cevap mı ?

Sakarya Üniversitesi bildiğim kadarıyla Türkiye'deki en eski sisteme sahip dolayısıyla tecrubelerinin diğer üniversitelere göre fazla olması gerekiyor. Devlet üniversiteleri içinde de önemli bir avantaj bu. içerik bakımından dolu ama sistemin kaliteli işletildiği konusunda benim şüphelerim var.

adres isbas profilini göster
isbas 21.08.2007 20:39:17
En iyi cevap mı ?
Faydalı cevap

AŞAĞIDAKi LiNKE BAKABiLiRSiNiZ.Ahmet yesevi üniversitesinin uzaktan eğitim yönetmiyle vermiş olduğu diplomaların denkliği yoktur. YÖK'ün kanuyla ilgili açıklaması aşağıdadır. Lütfen denkliğinin olduğunu söyleyerek insanları mağdur etmeyin....Sakarya üniversitesinin ise Denkliği gibi bir problem yoktur. Zaten T.C. üniversitesidir.Aldığınız Diploma Sakarya Üniversitesinin örgün eğitimle vermiş olduğu diplomanın aynısıdır.......

http://www.yok.gov.tr/duyuru/ahmet_yesevi.pdf

adres ybaskaya profilini göster
Yaşar BAŞKAYA 31.05.2008 00:07:28
En iyi cevap mı ?

Öncelikle, Ahmet Yesevi üniversitesi YÖK'ten ayrı bir kanunla kurulmuş bir üniversite ve özelliği önlisans ve yüksek lisansın yanında lisans eğitimi de veriyor olması. Uzaktan eğitim yöntemi ile YÖK kanununa dayalı olarak şimdilik sadece önlisans ve lisans üstü eğitimler verilmektedir. Umarım lisans için de öğrencilere şans verilir.

Önemli olan sizin gönlünüzden geçen bölümü bulmanız. Uzaktan eğitim hizmetinde üniversiteler arasında çok büyük bir farklılık yok. Ancak, bu hizmete ilk başlayanlardan olan Sakarya Üniversitesi'ni kişisel olarak salık veririm.

adres MEHMETOGLU profilini göster
Burak AYDIN 03.06.2008 17:50:11
En iyi cevap mı ?
Faydalı cevap

Sakarya üniversitesinin örnek derslerini izledim az da olsa. Bir de Maltepe üniversitesinin uzaktan eğitim tanıtım videosunu izledim. ben olsam bu düşündüklerinizi hiç düşünmeden Maltepe derdim. Hatta dedim bile. :) Şimdi Maltepe üniversitesini seçmeye karar verdim. Denklik konusundaki uyarılar içinde teşekkürler. Neredeyse Ahmet Yesevi 'yi yazacaktım bende.. Ayrıca hangi üniversede hangi dikey geçiş imkanlarının olduğuna dikkat edin. benim için önemli değil pek.

Tüm dünya ile denkliği bulunan Fatih üniversitesinide araştırdım ama bulamadım uzaktan eğitim bölümü. Gerçi ilk defa bizim hazırladığımız eğitimlerle başlayacaklar sanırım. Onda da bilgisayar programcılığı yoktu benden söylemesi :)

Ayrıca Maltepe eduda:

"Yeni Öğrenci Adaylarının Dikkatine: Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu bölümlerine yapılacak kayıtlar 3 - 11 Eylül tarihleri arasında Dragos Kampüsü Öğrenci İşleri'nde gerçekleştirilecektir." deniliyor. Siz Maltepe eduda dikey geçiş olaylarını biliyorsanız bildirirmisiniz.

adres eyenilmez profilini göster
Emrah YENİLMEZ 05.06.2008 00:34:59
En iyi cevap mı ?
Faydalı cevap

Arkadaşım bir de Çukurova Üniversitesinin Uzaktan Eğitim Programı var.

http://e.cu.edu.tr

İyi çalışmalar dilerim

adres TANERYAZAN profilini göster
Taner YAZAN 13.10.2008 13:14:56
En iyi cevap mı ?
Faydalı cevap

Merhaba Ben Taner Uzaktan eğitim makina mühendisliği lisans programı olan üniversite varmı bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim

adres baris profilini göster
Barış Sürer 13.10.2008 15:23:36
En iyi cevap mı ?

Merhaba. Bildiğim kadarıyla henüz lisans programlarıyla ilgili bir uzaktan eğitim programı yok. Şu anda sadece önlisans ve yüksek lisans düzeyinde...

adres zehradoruk profilini göster
Zehra Doruk 13.10.2008 16:11:01
En iyi cevap mı ?
Faydalı cevap

sakarya üni'de uzaktan eğitim lisans programları haberimizde de belirttiğimiz üzere, SÜ artık başladı, ama Makina Mühendisliği için uzaktan eğitim lisans programı bu sene için yok. YÖK denkliği olan yurt dışındaki üniversitelerin uzaktan eğitim programlarını inceleyebilirsin..

adres hakanyildirim profilini göster
Hakan Yıldırım 19.11.2008 12:48:57
En iyi cevap mı ?
Faydalı cevap

Merhabalar,

Soruya yaklaşık 1 senelik gecikmeyle de olsa cevap vermek istiyorum. En azından bundan sonra uzaktan eğitim programlarına kayıt yaptıracak arkadaşlara yararı olabilir.

@erdengencer; öncelikli olarak, kayıt yaptırmayı düşündüğünüz programı çok iyi incelemelisin. Programa kayıt yaptırmadan önce mail, telefon ya da canlı destek ile program sorumlularına ulaşmanı tavsiye edebilirim. Ayrıca, programın ücreti, kapsamı, öğrenim ortamı, program ve ders sorumlularını da dikkatle incelemeni öneririm.

@Barış Sürer, Anadolu Üniversitesi'nde uzun zamandır lisans eğitimi veren uzaktan eğitim programları mevcut. Bunlar, İngilizce ve Okul öncesi Öğretmenliği gibi programlar. Bildiğim kadarıyla bu programlarda ilk 2 yıl eğitim yüzyüze son 2 yıl da uzaktan yürütülüyor. Ayrıca Sakarya Üniversitesinin de Mühendislik programları ile ilgili çalışmalarının olduğunu biliyorum. Yine bildiğim kadarıyla, Ahmet Yesevi Üniversitesi de Mühendislik alanında uzaktan eğitim sistemi ile lisans düzeyinde diploma verebiliyor ve bu diploma YÖK tarafından tanınıyor.

adres serdarbakirtas profilini göster
.Hasan Serdar Bakırtaş 26.11.2008 23:26:48
En iyi cevap mı ?
Faydalı cevap

Merhaba ;

Bilgisayar programcılığı, End.Elektronik vb dallarda uzak dan öğretim hangi okul olursa olsun zor gelicektir, bu bölümlerin derslerini bire bir okulda görmek gibisi yok, bende sakarya üni. uzaktan öğretim end.elektronik bölümün deyim ama dediğim gibi özellikle bölüm derslerinde bilgisayardan derslere katılmak zaman zaman çok sıkıntılı oluyor ama dalınla ilgili biryerde çalışırsan ve orada sana destek çıkıcak birileri olursa sağlam adım atmış olursun.

Kolay gelsin hayırlısı olur umarım...

adres pecador profilini göster
pecador _ 28.11.2008 10:54:25
En iyi cevap mı ?
Faydalı cevap

Merhaba arkadaşlar,

Uzaktan eğitim konusunda acı tecrübe yaşamış birisi olarak bu tecrübemi paylaşmak isterim. 2006 yılında Ahmet Yesevi Üniv. Bilg. Müh. 2. sınıfta bıraktım. Nedenine gelince sınav sistemi, not sistemi, öğrenciye yaklaşımı ve vasat eğitim yöntemleri nedeni bende hayal kırıklığı yaşattı. Buna artı olarak birde YÖK duyurusu ile karşılaşınca kaydımı sildirdim. Birde ankarada sınava giren türk öğrencilerle, kazakistan da sınava giren diğer öğrenciler arasında yapılan ayrıcalıklar(Soru kitapçıkları ile birlikte cevap anahtarı dağıtma olayı vs..) olduğunu kazakistanda örgün okuyan bi arkadaşımdan duydum, zaten benim için olayın koptuğu andı. hiç tereddüt etmedim bırakırken ve üzüldüm iki yıl kaybettiğime. Umarım başkaları böyle hatalara düşmez..

adres mhmttosun profilini göster
mehmet Tosun 25.11.2009 16:28:41
En iyi cevap mı ?
Faydalı cevap

İstanbul Üniversitesi uzaktan eğitime başlamıştır. Şuan bölüm sayısı az ama gelecek sene bölüm sayısının baya artması bekleniyor.

http://uzaktanegitim.istanbul.edu.tr/

adres angel.35 profilini göster
Melek Kar 18.07.2010 23:34:44
En iyi cevap mı ?

Arkadaşlar merhaba.. Ben bu sene bir anadolu teknik lisesinde bilişim bölümünden mezun oldum. Bilgisayar öğretmenliği için birkaç üniversitenin uzaktan eğitim verdiğini gördüm. Ama onun dışında bir bilgi bulamadım. Yani uzaktan eğitim programlarına nasıl katılabilirim? Katılım şartları nelerdir nasıldır? Eğer yardım edebilirseniz çok sevinirim .. Şimdiden teşekkürler

 1 2 »  son »

aç-kapa Bu Yazıyı Tutanlar

yeni üyelik | şifremi unuttum

üyeler Son Kahramanlar...

stats Kimler Burada? web stats

Son 1 dakika içinde MMIstanbul' da 55 (50 kayıtlı, 5 ziyaretçi) kullanıcı varmış. Login durumda olanlar aşağıda:

...

Blog Bölümü Blogevi.com'a Taşınıyor

Selam arkadaşlar MMIstanbul'da , tasarımcı ve programcıların blog yazılarını "feedleyerek" MMIstanbul okurlarını MMIstanbul dışın ...

7.500'üncü üyemiz Cem Koç!

Neler Yapılabilir?

500 Hatası Hakkında!

Reklam, MMIstanbul ve Yeni Projeler (Durumumuz Bu Tarzında)

coldfusion mysql ubuntu
 
sponsor adobe istanbul